30 września 2009

Domowy tartak?

Znalazłem z Internecie informację o ciekawym rozwiązaniu, które daje możliwość samodzielnego przecierania drewna - taki mini domowy tartak. Firma nazywa się Logosol ma stronę www i swoje przedstawicielstwo w Polsce.
Oferuje kilka systemów, różniących się ceną, być może kogoś zainteresują możliwości przecierania we własnym zakresie kłód na bale czy deski. Działa to tak: firma sprzedaje w zależności od wersji system składający się z prowadnicy do piły (spalinowej lub elektrycznej), listwy prowadzące, mocowania. Jest też wersja maksymalnie uproszczona, która pozostawia pole do samodzielnej inwencji - sami możemy dorabiać elementy. Wersje najbardziej złożone to kompletne traki - mimo wszystko do użytku raczej "domowego".  Żeby by jasne - nie mam nic wspólnego z tą firmą, nie wiem jak w praktyce sprawdzają się tego typu rozwiązania, wyglądają sensownie i może kogoś zainteresują - zapraszam do lektury.
Swoją drogą chętnie bym wszedł w posiadanie czegoś takiego, żeby nie jeździć do tartaku z jedną kłodą czy wołać traka przewoźnego... Jeżeli ktoś używa tego, poproszę o info w komentarzu - jak się sprawdza w praktyce?Poniżej film z Youtube, zdjęcia pochodzą ze strony www.logosol.pl
1 komentarz:

  1. Za kilka listw aluminum 11 tyś bez piły :) hyba na łep upadli w USA takie zestawy sa za grosze
    http://youtu.be/Ej5ADyKuudI?t=5m53s

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...